עיצוב אירוע בגינה – עד כמה זה מסובך?

כאשר אנחנו מתכננים אירוע בבית, חשוב לנו בדרך כלל ליצור חוויה אינטימית לאורחינו בחצר או בגינה הביתית, במיוחד כאשר מדובר בחודשי הקיץ אך לא רק. אירוע יפה בגינה יכול להיות מושלם ומהנה עבור המכרים שזכו לאירוח חם ורגוע יותר. הגינה או החצר יכולים להוות מקום עם אווירה ייחודית, ולא שגרתית לאורחים. אירוע בגינה הביתית יכול לחסוך כסף רב בהשוואה להשכרת אולם או גן אירועים עם כל המשתמע מכך.

פרמטרים שונים שיש לקחת בחשבון

תכנון אירוע בגינה פשוט ומהיר יותר לרוב, בהשוואה לתכנון אירוע בחלל אחר. אין צורך להזמין מקום מראש חודשים ארוכים ואין חובה להשתמש במתקנים קבועים של אולם שקיימים מראש. יחד עם זאת, לצד האווירה והיופי שבתכנון אירוע בגינה יש גם קשיים שיש לקחת בחשבון. אם הגינה פתוחה ללא מחסה/גג יש להתחשב בעונה ובמזג האוויר. חום מעיק וגם לחות ללא מזגן או לחילופין רוח או קור קיצוני ללא חימום עלולים לגרום לאי נוחות בקרב האורחים ולפגום בהצלחת האירוע. העונה המתאימה היא בדרך כלל בין מרץ לאוקטובר. אז, הסבירות לגשם נמוכה עד אפסית וחמים ונעים בחוץ (למעט במהלך אוגוסט, הנחשב לשיא עונת הקיץ, בכל הקשור לטמפרטורות שבו). עלויות אירוע בגינה עשויות להשתנות. לעיתים נחסך כסף השכרת מקום, אך הבאת הציוד מבחוץ כמו שולחנות וכסאות, כלי אוכל, תאורה מיוחדת, ציוד מוזיקה והגברה וקישוטים שונים יכולים להגדיל את העלויות. חשוב להתחשב בנושא הרעש כאשר מדובר בגינה ביתית והשעה בה מותר להשמיע מוזיקה על פי חוק. יש לקחת בחשבון את גודל הגינה והתאמתה למספר המוזמנים. אפשר כמובן לנייד רהיטים בבית לכבוד האירוע וכדאי בכל מקרה אם מדובר ביותר אנשים להיעזר במפיק או באיש מקצוע שידע לייעץ ולתכנן נכון.

האוכל – מרכז האירוע

אין ספק שאחד הנושאים המורכבים הוא ההסעדה. כיום כבר לא צריך לבלות שעות במטבח ובקניות כדי להגיש ארוחה יפה וטעימה. הגשת מזון אישית לאורחים הישובים ליד שולחנות אפשרית, אך עלולה לסרבל את האירוח. הבחירה במגשי אירוח שמציעות חברות הקייטרינג מפשטת את הגשת האוכל, חוסכת זמן למארחים ולעיתים רבות גם מקטינה עלויות. כדאי לבחור קייטרינג על סמך ניסיון אישי או חוויות ודווח של אחרים. אפשר להשקיע במזון טרי ומיוחד כמו מגשי גבינות איכותיות, מגשי אירוח הכוללים דגים, מעושנים, סביצ'ה ועוד. כמובן ירקות ופירות הם אפשרות מומלצת מאד, ולאוכלי בשר מגשי נקניקים איכותיים ואחרים. חשוב לברר האם חברת הקייטרינג מספקת את המזון ממקורות אחרים או מכינה בעצמה, האם מדובר במגשים חמים או קרים, האם יש צורך באמצעי חימום נוספים, ויש לקחת בחשבון מלצרים אם צריך.

חשוב לזכור

האפשרות לארח בגינה הביתית מאד נעימה וקוסמת. אך חשוב לזכור שאירוח עצמאי כולל עבודה רבה כמו קניות, בישול, סידור וארגון הבית, השכרת ציוד ופינוי כל אלה לאחר האירוח. מפגש עם שפים והבאת קייטרינג המכין מגשים לאירוח על פי אופי האירוע ובקשת המארחים, ודואג בדרך כלל לציוד נלווה ומלצרים לפי הצורך, מפשטת את התהליך ולא פעם מוזילה אותו. המארחים יכולים להתפנות לאורחיהם ולשמוח עמם בשמחתם. אירוח בגינה הביתית מתאים לאירוח בקנה מידה מצומצם או גדול יותר, הכול על פי גודל המקום ואופי האירוע. מקומות הישיבה יכולים להיות מסודרים וכוללים שולחנות וכסאות לפי מספר האורחים, ובאירועים אחרים יכולים לכלול ספות רביצה או שילובים שונים של כסאות וכריות, בהתאם לאופי האירוע והמארחים. אוירה מקבלת, שלווה ולא מלחיצה של מארחים שמתפנים בכיף לאורחיהם תתרום ללא ספק להצלחת האירוח.