מגשי אירוח אישיים

ישנם אירועים בהם מגישים לכל אורח את המנה האישית שלו, מוכנה בתוך צלחת, וישנם אירועים בהם פורשים את כל המזון באירוע על פני שולחן מרכזי אחד, ממנו יכול כל אורח לאסוף את מרכיבי המנה המועדפים עליו. לכאורה, שתי אופציות נהדרות שכל אחד יכול לבחור מהן את האופציה המועדפת עליו לאירוע שלו. יחד עם זאת, ישנה אופציה שלישית, האופציה של מגשי אירוח, והיבט זה אין כמו מגשי אירוח לאירועים קטנים בכדי לבנות את החוויה הקולינרית האולטימטיבית עבור אורחי האירוע. באירועים קטנים, אם שאלתם, אפשר לכלול אירועים של עד 100-150 איש, ולא משנה אם הם נערכים בבית, במסעדה או באולם או גן אירועים.

 

מה זה מגשי אירוח לאירועים קטנים ?

מגשי אירוח הם למעשה מגשים, שעליהם מוגשים רכיבים מהם ניתן להרכיב לבסוף מנה אישית. המיוחד במגשים אלה הוא שהם מופרדים על בסיס פרמטרים קולינריים שונים ומגוונים, החל מסוג האוכל (בשרים, פחמימות, סלטים וכדומה), וכלה בצבעים, טעמים, מרקמים, סגנונות מטבח וכדומה. חברת טייסטפולי, אחת מאושיות הקייטרינג לאירועים בישראל, נחשבת גם לאחת המומחיות בעולם מגשי האירוח בכלל, ובעולם מגשי אירוח לאירועים קטנים בפרט, ויודעת להציע מגוון רחב של מגשים בעלי אופי מובחן על פי שורה ארוכה של פרמטרים קולינריים, הנבחנים ונבחרים בקפידה על ידי הצוות המקצועי בחברה. 

רוצה שנחזור אליך עם הצעת מחיר למגשי אירוח?

אנו צריכים רק שם ופלאפון

מדוע מתאימים מגשי האירוח דווקא לאירועים קטנים?

ובכן, מגשי אירוח נחשבים לפתרון הקולינרי הטוב ביותר עבור אירועים קטנים בעיקר מסיבות טכניות, אך כאלו שבסופו של דבר משפיעות גם על החוויה הקולינרית הכוללת. אירועים גדולים של מאות ואלפי אורחים, הם האירועים הקלאסיים עבור מודל ההגשה המרכזי. במודל זה מפוזרות שתיים שלוש עמדות ברחבי האירוע, כשהאורחים ניגשים אל העמדות הללו, אוספים לעצמם צלחת ריקה, ועוברים מעמדת מזון אחת לשנייה בכדי לבנות לעצמם את המנה. הגשה אישית באירוע כזה תהפוך לעניין לוגיסטי מורכב, שיצריך מאות מלצרים מתרוצצים ברחבי האירוע.

לעומת זאת, מגשי אירוח לאירועים קטנים מהווים את הפתרון הטוב ביותר עם הגשה שהיא חצי אישית, המגיעה לשולחנו של כל אורח, אבל גם מותירה לו את האפשרות לבנות לעצמו את המנה על פי טעמו, מבלי שמגדירים לו שתיים או שלוש אפשרויות מובנות מראש. ההפרדה בין המזונות על פי פרמטרים מקצועיים, וצורת הבנייה וההגשה של מגשי האירוח, הופכים את העניין כולו לעניין שמושך תשומת לב וכזה שמותיר זכרון מתוק בראשם של האורחים.