מגשי אירוח לאירועים – האם זה יקר יותר?

עבור אנשים המעורבים בתהליך של הפקת אירוע, על כל התקציבים הגבוהים המעורבים בעניין, קל להבין מדוע כל שינוי קטן בתהליך ההפקה, מעלה אצלם חששות בנושא המחיר והשאלה הראשונה שעולה במוחם היא האם זה יקר יותר. יחד עם זאת, נושא התמחור של מוצרים ושירותים הוא נושא מאוד מדויק, שבתי עסק רבים מתייחסים אליו בצורה כמעט מדעית, וגם אתם כלקוחות הצורכים את המוצר או השירות יכולים לחשוב על העניין בצורה לוגית ולהגיע למסקנה המתבקשת בעצמכם, וזה נכון גם לגבי התמחור של מגשי אירוח לאירועים, נושא שאתם בוחנים לטובת האירוע שלכם.

תמחור מגשי אירוח לאירועים – איך זה קורה?

בואו נתחיל בכך, שמגשי אירוח היא בעצם צורת הגשה, כך שמבחינת עלויות חומרי הגלם והעבודה עבור האוכל באירוע שלכם, אין כל הבדל בין מגשי אירוח לאירועים ובין כל מודל הגשה אחר. הפער יכול אם כן, לנבוע מהבדלים בצורת ההגשה, ובהיבט זה אפשר בהחלט לזהות פערי עלות בין המודלים השונים. כך למשל, כאשר האוכל מוגש בשולחן מרכזי והאורחים מגיעים אל השולחן ואוספים את האוכל שלהם, עלות ההגשה היא הנמוכה ביותר. כאשר האוכל מוגש לכל אורח באופן אישי על ידי מלצרים, נוספת פה העלות של כל כוח אדם, ולכן הגשה אישית אמורה להיות יקרה יותר.

אחרי שאמרנו את זה, מרבית חברות הקייטרינג לא יגבו מכם מחיר גבוה יותר או נמוך יותר בהתאם למודל ההגשה שתבחרו, וזאת מכיוון שמדובר בפערים שוליים בלבד, שלא מצדיקים לסבך את הצעת השירות. מגשי אירוח לאירוע, כפי שהם יושבים באמצע בין שולחן מרכזי ובין הגשה אישית בקונספט המרכזי, כך הם יושבים באמצע גם בעניין העלות, אך פערי העלות אינם משמעותיים מספיק בכדי להעלות את המחיר במודל זה.

ואם בכל זאת זה יקר יותר?

בשלב הזה אתם עשויים לומר שכל זה לא משנה, מכיוון שניסיתם כמה אפשרויות, שבהן הוצע לכם השירות של מגשי אירוח במחיר יקר יותר. הסיבה לכך היא שככלל מדובר בקונספט מקצועי יותר, ולאו דווקא יקר יותר מבחינה תפעולית. חברות קייטרינג המציעות שירות מגשי אירוח לאירועים, כדוגמת חברת טייסטפולי, הן בדרך כלל חברות הפועלות על פי סטנדרטים גבוהים של שירות, מקפידות על איכות חומרי הגלם ושיטות העבודה, ובהתאם לכך גם גובות מחיר גבוה יותר תמורת חוויה קולינרית טובה יותר לאורחים שלכם. עודף המחיר שנדרש מכם, אם כן, הוא לא מכיוון שהמודל של מגשי אירוח הוא מודל יקר יותר, אלא בגלל שהשירות שאתם מקבלים הוא טוב יותר בכל היבט אפשרי.

רוצה שנחזור אליך עם הצעת מחיר למגשי אירוח?

אנו צריכים רק שם ופלאפון

אפשר לשחק במחיר

ושוב, אחרי שאמרנו את זה, אין שום הצדקה להגדיר את השירות של מגשי אירוח כשירות יקר, מכיוון שהוא לחלוטין לא יקר יותר משירותי קייטרינג אלטרנטיביים. אם השירות שהוצע לכם הוא אכן יקר יותר, אם אתם מבינים מדוע ואם אתם בכל זאת רוצים דווקא אותו, תוכלו לשחק במחיר באמצעות בחירת מגשים ספציפיים, שעלותם היא נמוכה יותר. כך למשל, מגש פסטה הוא זול יותר ממגש צרפתי או איטלקי, ואפשרויות המשחק הן רחבות ורבות הרבה יותר.