מגשים לאירוח – לכל סוגי הקייטרינג

על איזה קייטרינג אתם חולמים, כשאתם מדמיינים את האירוע שלכם? האם זהו קייטרינג אסאדו עם עננת העשן הריחנית שמתפזרת בכל מתחם האירוע? האם זהו קייטרינג בשרי בבישול ביתי? האם זהו קייטרינג גורמה בסגנון מסעדת יוקרה? האם קייטרינג חלבי אולי? ובכן, זה לא משנה איזה סוג של קייטרינג אתם משלבים באירוע שלכם – בכל אחד מהם תוכלו לשלב את פורמט ההגשה החדש שתופס יותר ויותר תאוצה בעולם האירועים, הגשה באמצעות מגשים לאירוח. השאלה היא מה זה בדיוק מגשי אירוח, מהו הפתרון שהם מציעים ומהן האפשרויות שהם פותחים בפניכם, ועל כך נדבר בשורות הבאות ממש.

רוצה שנחזור אליך עם הצעת מחיר למגשי אירוח?

אנו צריכים רק שם ופלאפון

מהם מגשים לאירוח?

במהלך חייכם, לבטח התארחתם בעשרות אירועים של בני משפחה וחברים. מהניסיון האישי הזה בלבד, אתם יכולים כבר לדעת שבכלל האירועים הללו, ניתן לשלב שני מודלים שונים של הגשה: המודל הראשון הוא מודל ההגשה האישית, ועל פיו מתרוצצים ברחבי המתחם מלצרים רבים בגיל העשרה, ומגישים לכל אורח את המנה המועדפת עליו. מן הצד השני, קיים המודל של שולחן מרכזי הנקרא גם הגשת בופה. במודל זה, כל האורחים נקראים אל שולחן מרכזי אחד או יותר, שלאורכו הם יכולים לאסוף עוד מרכיב ועוד מרכיב בכדי לבנות לעצמם את המנה המועדפת עליהם. מגשי אירוח הם למעשה מודל הגשה חדש, המשלב בין ההגשה האישית ובין הגשת שולחן מרכזי.

מגשים לאירוח הם מגשים עליהם מונחים מספר רכיבי מנה, ושאותם מגישים בצורה מרכזית לכל אחד משולחנות האורחים. כל אחד מן האורחים היושבים לשולחן, יכול לבחור לעצמו את המרכיבים המועדפים עליו מתוך המגשים, ולבנות לעצמו את המנה המתאימה לו. בכך למעשה מציע פתרון המגשים את הנוחות של ההגשה האישית מחד, ואת חופש הבחירה של הגשת השולחן המרכזי מאידך.

האם כל מגש הוא מגש אירוח?

אחרי שאמרנו את זה, לבטח קרה לא מעט באירועים שונים בהם התארחתם, שאל השולחן שלכם הוגש מגש ועליו מספר מנות, בדרך כלל סלטים או לחמים – האם זו מגש אירוח? ובכן, ייתכן שכן וייתכן שלא, אך מה שברור הוא שלא כל מגש הוא מגש אירוח. מגשים לאירוח הם מגשים שעוברים תהליך תכנון ועיצוב על פי עקרונות קולינריים מובהקים, ליצירת מבחר של רכיבי מנה או ליצירת השלמה בין הרכיבים השונים, או שניהם גם יחד. מעבר לשימוש במגש כאמצעי הגשה נוח ויעיל, מגשי האירוח מספקים גם ערך מוסף קולינרי, ולשם כך נדרש תכנון מקצועי על ידי צוות מקצועי, כפי שנעשה בחברת טייסטפולי, שנחשבת לחלוצת התחום בישראל.

אז איך מתאימים את המגשים לסוג הקייטרינג?

כאמור, מגשים לאירוח היא אופציה שעומדת לרשותכם בכל סוג של קייטרינג שתבחרו. התאמת סוג הקייטרינג להגשת האירוח אינה ניתנת לתמצות אל תוך נוסחה אחת פשוטה, ובכל מקרה ומקרה יש לעבור תהליך של תכנון ועיצוב המגשים. הפתרון לקוח בחשבון שורה של שיקולים כמו סוג הקייטרינג, התפריט הספציפי שיוגש באירוע הספציפי, מספר המוזמנים והמאפיינים המרכזיים שלהם וכמובן העדפותיכם האישית כבעלי האירוע. מתוך כל זה, צריך השף האחראי לבנות מגשים בעלי שילובים קולינריים חכמים, שיסייעו בגיבוש חוויית האוכל שאותה אתם רוצים לספק לאורחים שלכם.

כפי שניתן להעריך, מדובר בתהליך שדורש ידע מקצועי וניסיון מקצועי בעולם הקייטרינג בכלל, ובתחום הספציפי של מגשים לאירוח בפרט, וזאת סיבה מספיק טובה בכדי לעבור את התהליך הנדרש לבחירת חברת הקייטרינג המתאימה ביותר למשימה, והתעקשות על התמחות החברה הן בסוג הקייטרינג שבחרתם, והן בתחום הספציפי של מגשי אירוח.