דוכני אוכל – איך לא עשו את זה קודם?

אחד הטרנדים שסביר להניח שכבר פגשתם באחד האירועים האחרונים בו ביקרתם, הוא הטרנד של שילוב דוכני אוכל באירוע, והכוונה פה היא לא לדוכנים המוצבים במתחם קבלת הפנים להגשת מתאבנים לאורחים. הכוונה היא לדוכנים המתוכננים ומעוצבים על פי ערכת נושא, ומגישים מנות ספציפיות לאורך האירוע כולו. כך למשל, באירוע שלכם תוכלו לשלב דוכן שווארמה שיגיש לאורחי האירוע מנות שווארמה בפיתות, לאפות, באגטים או בצלחת, ויעשה את זה בצורה הכי אותנטית שיש עם הסלט והחמוצים והטחינה והעמבה, כמו שאוהב הישראלי הטיפוסי את המנה המנחמת ביותר בישראל. מן הצד השני, תוכלו להציב למשל דוכן גלידות ולהציע בו לא רק שתי גלידות בטעמי שוקו ווניל, אלא סדרה של גלידות מיוחדות כמו שוקולד מקופלת, גלידת פיסטוק, גלידת מסטיק, גלידת תות ועוד מגוון טעמים, שיחד ייצרו חוויית קינוח שהאורחים שלכם לא חוו באף אירוע אחר.

רוצה שנחזור אליך עם הצעת מחיר לדוכן אוכל?

אנו צריכים רק שם ופלאפון

למה חשובים דוכני אוכל באירוע?

השאלה היא: למה בכלל צריך דוכני אוכל שיעמדו במתחם האירוע ויגישו אוכל לאורך האירוע כולו, אם אפשר לשלב את המנות שלהם בתפריט המרכזי של האירוע? התשובה היא שזאת בדיוק הסיבה מדוע הם כל כך חשובים. דוכנים אלה מהווים אלטרנטיבה עבור האורחים שלכם. אורח שלא מתחבר לתפריט המרכזי, אורח שיש לו פתאום מצב רוח לשווארמה טובה בפיתה, יוכל לגשת לדוכן בכל עת וליהנות מהמנה האהובה עליו. עמידתם של הדוכנים באופן עצמאי ובנפרד מהתפריט המרכזי, היא שהופכת אותם לכל כך אטרקטיביים, ומעניקה לאורחים תחושה של שפע שלא הייתה קיימת אחרת.

בנוסף לכך, לדוכני אוכל באירועים ישנו גם אימפקט משמעותי על העיצוב והאווירה, כפי שרמזנו זה עתה – ההשפעה המיידית שלהם על האווירה באירוע מתרחשת במובן של יצירת תחושת שפע אצל האורחים שלכם. במהלך האירוע הם יכולים להסתובב להנאתם במתחם, לקפוץ מדוכן לדוכן, לבדוק מהן המנות שהם הכי אוהבים, ופשוט להזמין להם מנה אחת או שתיים שתסדר להם את מצב הרוח. התחושה של מנות אוכל טעימות בכל פינה, ובנוסף לתפריט המרכזי שמוגש, היא תחושה של שפע אותה לא יוכלו לשכוח האורחים שלכם למשך שנים רבות לאחר שיסתיים כבר האירוע.

כמה עולים דוכני אוכל?

בואו נתחיל באמת הפשוטה: דוכני אוכל עולים כסף. המדובר בדוכנים שמגישים אוכל נוסף מעבר לתפריט המרכזי, ודורשים לוגיסטיקה וכוח אדם. יחד עם זאת, כאשר אתם עושים את התחשיב הכולל של עלויות האוכל באירוע, מקומם של דוכני האוכל בתחשיב הכולל הוא שולי לגמרי. תוספת העלות היא קטנה מאוד יחסית לתוספת הערך שתוכלו להעניק לאורחים שלכם.

לכל דוכן יש כמובן את העלות שלו, ועלותו של דוכן גלידות אינה דומה לעלותו של דוכן שווארמה. כמו כן, תוכלו אתם להשפיע על העלות באמצעות בחירת האפשרויות שיציע כל דוכן. כך למשל, תוכלו לבחור במגוון של 4 גלידות או של 8 גלידות בדוכן, ותוכלו להחליט האם דוכן השווארמה יציע גם שווארמה כבש או רק בקר ועוף למשל. מה שלא תבחרו, דוכני אוכל יוכלו להוסיף המון ערך לאירוע שלכם ולאורחים שיגיעו אליו, וזאת לבטח תהיה אחת הבחירות שתהיו יותר שלמים איתה.